Lepší sociální služby v ČR? Pomůže spolupráce

Evropská rozvojová agentura uspořádala 26. února v Benešově odborný seminář na podporu sociálních inovací v regionu. Zúčastnili se starostové, zástupci obcí, domovů seniorů, neziskových organizací i odborných škol, kteří diskutovali o využití zahraničních zkušeností v plánování sociálních služeb.

Seminář se uskutečnil v rámci projektu „Soudobé trendy a sociální inovace v oblasti dlouhodobé a přímé péče“ (CZ.1.04/5.1.01/77.00188).

1958287_10152264894337276_1362139109_n

Komunitní plánování sociálních služeb, které využívá mnoho obcí ve Středočeském kraji pro utváření budoucnosti sociálních služeb, bývá často kritizováno, a to z mnoha různých pohledů. Plánovat sociální služby je nicméně nutné a na příkladu města Benešov je vidět, že tuto metodu lze využívat efektivně. Město Benešov bylo s výsledky metody komunitního plánování natolik spokojeno, že ji přeneslo do dalších oblastí života města – například prevence kriminality.

Klíčovou součástí komunitního plánování je spolupráce. Ať už se systém, na základě kterého mezisektorová spolupráce probíhá, nazývá komunitní plánování nebo funguje podle jiných metod, plánování je pro poskytování efektivních sociálních služeb nezbytné. Na potřebnosti spolupráce se shodují jak zahraniční experti z Velké Británie, Polska a Bulharska, kteří se projektu účastní, tak pracovníci v sociálních službách v ČR.

Formou mezisektorové spolupráce se vydal i benešovský Domov pro seniory, který celé setkání hostil. Společně se sociálními službami připravují v Domově pro seniory také kulturní akce, výstavy, akce pro děti, zájmové kroužky apod.

Účastníci získali také informace o dotačních programech pro mezinárodní spolupráci, které je možné využít pro rozvoj a provoz sociálních služeb.

Fotografie z akce naleznete zde.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/13692/virtual/www/domains/inovativne.eracr.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře jsou zakázány.